Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

U pákistánského soudu s Terezou H. vypovídali svědci, ta si stěžovala na vedro

Pákistán
Pákistán
Foto: Pixabay

Islámábád - Výslechem svědků dnes v Pákistánu pokračovalo soudní líčení s Češkou, která byla počátkem roku zadržena na letišti v Láhauru s devíti kilogramy heroinu. Výslechy budou pokračovat i při dalším stání, které je naplánováno na pondělí 28. května. ČTK to řekla mluvčí českého ministerstva zahraničí Irena Valentová.

Zadržená Češka je podle Valentové zdravotně v pořádku. Vzhledem k vysokým teplotám, které nyní v Pákistánu panují, si stěžovala na vedro ve vězení.

U dnešního jednání byl přítomný asistent českého honorárního konzula v Láhauru, který ženě předal dopisy od její rodiny. V soudní síni byly také dvě právničky z pákistánské lidskoprávní kanceláře, které se podle informací českého ministerstva zahraničí hodlají účastnit i dalších stání.

Pákistánští celníci zadrželi mladou Češku 10. ledna, údajně poté, co prošla přes dvě kontrolní stanoviště protidrogových jednotek cestou na let do Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech. Odtud se podle pákistánského tisku chystala pokračovat do Irska. Devět kilogramů drogy našli celníci v jejím kufru. Kromě Češky byl obviněn ještě jeden muž, který není z České republiky. Žena vinu odmítá.

České ministerstvo spravedlnosti v březnu uvedlo, že Praha chce s Pákistánem uzavřít smlouvu o předávání vězňů. Úřad snahu zdůvodňuje právě případem Češky zadržené pákistánskými úřady se zásilkou heroinu.

Témata:  Pákistán

Související

Aktuálně se děje

30. prosince 2025 21:56

Vémola se na chvíli podíval ven z vazby. Příjemné to ale nebylo

Zadržený zápasník Karlos Vémola se podle nejnovějších informací dočkal jisté úlevy. V úterý se konečně podrobil lékařskému zákroku, který se původně chystal absolvovat v den, kdy jej policie zadržela. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy