Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Američan dal sebevrahovi jed, soud jej přísně potrestal

soudy
soudy
Foto: Pixabay

Portland (USA) - Soud v americkém městě Portland dnes poslal na 25 let do vězení muže, který Britovi se sebevražednými sklony poslal kyanid, s jehož pomocí se zabil. Informovala o tom agentura AP.

Nyní šestapadesátiletý Sidney Kilmartin podle vyšetřovatelů inzeroval, že má jedovatou látku na prodej. Několika lidem, kteří plánovali spáchat sebevraždu a o kyanid projevili zájem, ale Kilmartin poslal jen neškodnou epsomskou sůl. Britovi však zaslal skutečný jed, protože muž vyhrožoval, že jej udá za podvod.

Kilmartin byl zatčen před čtyři lety. Jeho případ vzbudil polemiku, zda se Američan, jenž se v minulosti potýkal s duševní chorobou a pokusil se o sebevraždu, dopustil vraždy. Kilmartinovi hrozilo doživotní vězení. Jeho právníci se proti dnešnímu verdiktu odvolali.

Témata:  USA soudy

Související

Aktuálně se děje

2. května 2025 16:28

Trump stále nemá dost. Chystá se přejmenovat i významný svátek

Prezident Donald Trump ve čtvrtek oznámil, že plánuje přejmenovat Den veteránů na „Den vítězství v první světové válce“. Podle něj je na čase, aby Spojené státy „opět oslavovaly svá vítězství“, a to zejména v kontextu obou světových válek, ve kterých podle něj sehrály rozhodující roli.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy