Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Americe zadrželi kvůli dopisním bombám jednu osobu

Policie USA
Policie USA
Foto: Pixabay

V USA v souvislosti se sérií zásilek s výbušninami adresovaných předním představitelům Demokratické strany zadrželi jednu osobu. Informovala o tom dnes na twitteru mluvčí ministerstva spravedlnosti. Úřad chce další podrobnosti sdělit na tiskové konferenci plánované na 20:30 SELČ.

Americké vyšetřovací orgány od úterka našly už celkem 12 podezřelých zásilek, dvě z nich policie zajistila dnes. Ty byly určeny demokratickému senátorovi ze státu New Jersey Corymu Bookerovi a bývalému řediteli amerických tajných služeb Jamesi Clapperovi.

Balíčky obsahující výbušné zařízení v podobě podomácky vyrobené trubkové bomby v minulých dnech dorazily například na adresy exprezidenta Baracka Obamy, bývalého viceprezidenta Joea Bidena, neúspěšné demokratické kandidátky na prezidenta Hillary Clintonové či bývalého ministra spravedlnosti v Obamově vládě Erika Holdera.

Podle stanice CNN zadrželi podezřelého muže příslušníci Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) na jihu státu Florida. Právě na Floridě dnes tým pyrotechniků prohledával budovu nedaleko Miami, kde se třídí pošta. Tam se našel balíček určený pro senátora Bookera.

Témata:  USA bomby policie USA

Související

Aktuálně se děje

11:50

Leoš Mareš terčem Jana Krause. Schytal to za vizáž i pěvecké výkony

Do výročního dílu Show Jana Krause k dvaceti letům pořadu na televizní obrazovce přijal pozvání i Leoš Mareš. A je otázkou, zdali toho zpětně nelituje. Kraus, který nikdy neměl problém říkat věci narovinu, se do něj opřel hned několikrát. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.