Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Dvě střelby v USA: Muž útočil v nemocnici, druhý přímo na ulici

Policie USA
Policie USA
Foto: CNN

Při dvou střeleckých útocích v amerických městech Denver a Chicago přišlo o život nejméně pět osob a další byly zraněny. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na informace policie a místních médií.

V Chicagu před nemocnicí zastřelil v pondělí večer muž lékaře, kterého znal. Poté vešel do nemocnice, kde začal střílet a zabil přitom ženu a policistu a dalšího policistu zranil.

Uvedl to na tiskové konferenci policejní superintendant Eddie Johnson. Zemřel také střelec, není však jasné, zda se zastřelil sám, nebo ho zastřelil některý z policistů.

Další střelba byla ohlášena v centru Denveru, kde zemřela jedna osoba a tři další byly zraněny. Střelba se rozpoutala v oblasti města známé jako LoDo, která je plná hotelů, restaurací, obchodů a výškových obytných loftů.

Žádné další informace k incidentu nejsou k dispozici, policejní mluvčí Doug Schepman pouze uvedl, že zatím nebyl nikdo vzat do vazby.

Témata:  USA střelba v USA střelba policie USA

Aktuálně se děje

28. srpna 2026 16:51

Tohle knihkupci přehnali? Radka Třeštíková zastavila vydání své nové knihy

Vydání nové knihy autorky Radky Třeštíkové s názvem Někdo to udělat musel se nečekaně odkládá. Spisovatelka se rozhodla celý projekt pozastavit v reakci na postup knižních distribucí a e-shopů.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Harald V.

Norsko v slzách. Zemřel oblíbený král Harald V.

Ve věku 89 let zemřel norský král Harald V., který byl hospitalizován v národní nemocnici v Oslu kvůli léčbě vzácného krevního onemocnění. Královský palác potvrdil, že panovník odešel pokojně v pátek v brzkých ranních hodinách. V reakci na tuto zprávu byla vlajka na střeše královského paláce spuštěna na půl žerdi. V posledních hodinách jeho života jej v nemocnici navštívili členové rodiny a před palácem se shromáždili lidé, aby položili květiny.