reklama

O případu informovala správa Colorádských přírodních parků. Muž, jehož identita nebyla zveřejněna, se vydal běhat do oblasti Horsetooth Mountain Park. Na jedné ze stezek byl pak zezadu napaden mladou pumou.

Podle deníku The Independent nejprve osamělý běžec zaznamenal, že ho na cestě něco pronásleduje. Ve chvíli, kdy se otočil, na něj puma zaútočila. Z vyjádření, které zveřejnila kancelář Colorado Parks and Wildlife´s Northeast Region (CPW) vyplývá, že se v následujícím zápase podařilo muži šelmu udusit.

Napadený u sebe neměl žádnou zbraň ani jiný předmět, který by mohl ke své obraně použít. Podle Rebeccy Ferrell, mluvčí CPW, muž vyšetřovatelům sdělil, že pumu škrtil. Poté se z místa útoku sám dopravil do auta a dojel do nemocnice, kde vyhledal lékařské ošetření.

Policie, která následně na místo útoku dorazila, potvrdila mužovu verzi. U těla šelmy byly nalezeny také osobní věci běžce. Tělo pumy bylo převezeno do státní zdravotní laboratoře, kde byla provedena pitva. „Po dalších vyšetřeních můžeme potvrdit výpověď oběti, že se jí podařilo při obraně života pumu udusit,“ napsala CPW na sociálních sítích.

Podle policie vážila mladá šelma přinejmenším 36 kilogramů. Přestože nešlo o dospělého jedince utrpěl muž při útoku poranění obličeje, zápěstí a pokousán byl i na všech končetinách a zádech.

V Coloradu nejsou podobné útoky obvyklé. „Napadení pumou není v Coloradu běžné a je nešťastné že byly (v tomto případě) její lovecké instinkty běžcem probuzeny běžce,“ Denver Post jednoho z činitelů CPW.

V souvislosti s napadením správa také upozornila, jak by se měli lidé při střetu s touto šelmou zachovat. „Stůjte k pumě čelem, stůjte rovně a pokuste se vypadat větší zvednutím rukou a otevřením vaší bundy, pokud ji máte na sobě. Nikdy se neotáčejte,“ varovala. Lidé také nikdy nemají utíkat, protože právě to může v šelmě vybudit lovecké instinkty a vyprovokovat útok.

reklama