reklama

Odborníkům se ve středu v noci podařilo vyzvednout tělo, které bylo nalezeno ve vraku letadla. Britská vládní agentura Air Accidents Investigation Branch (AAIB) to oznámila v tiskové zprávě. Zatím není jasné, komu tělo patří. Oficiální rekognici má provést až koroner.

„Po důkladné vizuální prohlídce vraku za pomoci dálkově ovládaného plavidla, bylo rozhodnuto pokusit se o jeho vyzvednutí,“ stojí ve zprávě.

„Za náročných podmínek AAIB a najatí specialisté úspěšně vyzvedli tělo, které bylo dříve identifikováno na místě havárie. Operace byla proveden v co možná nejdůstojnějším duchu a rodiny obětí byly průběžně informovány,“ napsala agentura.

Vrak letadla nicméně vyzvednut nebyl. „Pokusy o vyzvednutí vraku byly naneštěstí neúspěšné, špatné počasí nás donutilo vrátit se s dálkově ovládaným plavidlem na loď.“ Z důvodu špatné předpovědi počasí bylo nakonec rozhodnuto o ukončení celé operace a loď s tělem na palubě zamířila do přístavu v Portlandu.

„Přestože nebylo možné vyzvednou letadlo, bohaté video záznamy, které robot zachytil, by nám měly poskytnou cenné důkazy pro další vyšetřování,“ uvedla AAIB. Do měsíci od tragédie by také měla být zveřejněna předběžná zpráva.

Fotbalový klub Nantes, který Emiliana Salu prodal Cardiffu, nyní požaduje uhrazení částky 15 milionů liber (více než 440 milionů korun), na které se kluby dohodly. Právě tento přestup se Salovi stal osudným. Letadlo havarovalo během jeho cesty do nového působiště ve Walesu.

reklama