Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Krize ve Venezuele: Caracas a další města jsou bez elektřiny, zavřené jsou školy i obchody

Venezuela, ilustrační foto
Venezuela, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Obyvatelé venezuelského hlavního města Caracas se v pátek večer znovu ocitli bez dodávek elektrické energie. Informovala o tom dnes agentura AFP. Podle informací sdílených místními na sociálních sítích se údajně výpadek týká i dalších velkých měst v zemi.

Problémy podle AFP začaly krátce po sedmé hodině večer místního času (00:00 SEČ). Agentura AP s odvoláním na evropskou nevládní organizaci Netblocks monitorující internetovou cenzuru uvádí, že po novém výpadku je ve Venezuele provozuschopná pouze desetina telekomunikační infrastruktury.

V této latinskoamerické zemi, která se už několik let nachází v hluboké ekonomické krizi, nejsou výpadky proudu nezvyklé. Na začátku března ale postihl místní obyvatele ten největší v historii země. Dodávky byly přerušeny na několik dní a zavřené musely zůstat školy i obchody. Téměř celá Venezuela se opět ocitla bez elektřiny na začátku tohoto týdne. Podle odborníků je na vině dlouhodobé zanedbávání energetické sítě.

Témata:  Venezuela elektřina

Související

Aktuálně se děje

13. února 2026 18:55

Česko slaví druhé zlato z italské olympiády. Jílek ho přidal ke stříbru

Bylo jasné před touto olympiádou v Miláně a Cortině d'Ampezzo, že teprve devatenáctiletý český rychlobruslařský talent Metoděj Jílek bude patřit mezi největší medailové naděje české olympijské výpravy. A tyto předpovědi se vyplňují do puntíku. Po stříbru na pěti kilometrech získává na svých prvních olympijských hrách i zlato po dalším fenomenálním výkonu na desetikilometrové trati.

Zdroj: David Holub

Další zprávy

Volodymyr Zelenskyj na MSC

Významný moment pro Česko: Zelenskyj na MSC poděkoval Pavlovi

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vystoupil na bezpečnostní konferenci v Mnichově s projevem, ve kterém se zaměřil na paralely mezi současnou ruskou agresí a historickými událostmi 20. století. Varoval, že ruský prezident Vladimir Putin se pokouší o scénář velmi podobný tomu z roku 1938. Podle Zelenského doufá Kreml v to, že si podmaní část Ukrajiny stejně, jako tehdy nacistický diktátor Adolf Hitler získal část Československa díky Mnichovské dohodě.