Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Madridu evakuovali mrakodrap, hrozil bombový útok

Španělská policie
Španělská policie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Kvůli bombové hrozbě byl dnes v Madridu evakuován 57poschoďový mrakodrap, v němž se nachází několik velvyslanectví. Vyhrůžka se ukázala jako falešná. S odvoláním na prohlášení mluvčí španělské policie o tom informovaly světové agentury.

Anonymní bombová hrozba byla adresována australskému velvyslanectví, které má sídlo v mrakodrapu Torrespacio, jenž stojí ve finanční čtvrti v severní části hlavního města.

?ÚLTIMA HORALa @policia trabaja en estos momentos en Madrid en el rascacielos Torrespacio, que está siendo desalojado por motivos de seguridad.Por favor, que cualquier persona en el interior del edificio o las inmediaciones siga las indicaciones del personal de seguridad pic.twitter.com/1MlDhkGKny

— Policía Nacional (@policia) 16. dubna 2019

V budově se nachází též ambasáda Británie, Nizozemska či Kanady. Velvyslanectví České republiky sídlí na jiné adrese.

Evakuaci podle agentury AP provedl bezpečnostní personál 235 metrů vysokého mrakodrapu. Při příjezdu policie již byla u konce.

Témata:  Madrid Mrakodrapy policie Španělsko

Související

Aktuálně se děje

15. května 2025 10:43

Ze zooparku zmizela kapybara. Okolnosti jsou velmi zvláštní

Majitelé zooparku v České Skalici v Královéhradeckém kraji od začátku probíhajícího týdne pátrají po ztracené kapybaře Fifince. Okolnosti případu jsou velmi zvláštní, protože chybí jakékoliv stopy, které by naznačovaly, že se zvíře vydalo na dobrodružství z vlastní vůle. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Vladimir Putin

Komentář

Putin se Zelenského bojí. Ukrajinský lídr zosobňuje vše, co ho děsí

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj minulý týden veřejně vyzval ruského diktátora Vladimira Putina, aby se ve čtvrtek osobně dostavil na jednání do Istanbulu. Reagoval tak na předchozí (a zjevně neupřímný) návrh Moskvy o možném setkání v Turecku. Co však Kreml zřejmě neočekával, bylo, že se Zelenskyj rozhodne obrátit jejich hru proti nim a přenést odpovědnost za (ne)účast přímo na Putina. Tím Zelenskyj zasadil ruskému režimu strategický úder, na nějž nebyl připraven.