ONLINE:

1. minuta - Utkání právě začalo.

2. minuta - První minuty se odehrávali v útočném pásmu Kanady. Nejprve zakončoval Nurse, větší příležitost měl Reinhart, ten ale střílel mimo. Marchessaultova střela pak byla ztečována mimo.

3. minuta - Na druhé straně zahrozil Sallinen, jeho střelu k bližší tyči kanadský gólman pokryl.

4. minuta - Kiviranta se ocitl před kanadskou brankou. Finové se pomalu vymaňují z počátečního kanadského tlaku.

5. minuta - Antilla podle sudích fauloval, Kanada bude hrát přesilovku.

6. minuta - V oslabení jel Sullinen sám na kandskou bránu, nakonec Chabotem podařen a Finové mají trestné střílení! Toho se ujal Kaski, ten ale gólmana Murrayho nepřekonal.

7. minuta - Mantha ke konci přesilovky střílel na vzdálenější tyč, neúspěšně. Na druhé straně byl opět k vidění brejk, tentokrát Lammikkoha, nyní už si bránící Kanaďané dávali větší pozor.Ani Reinhart ve své šanci neuspěl.

9. minuta - Lankinen několikrát zachránil Finy, Reinhart v příležitosti neuspěl. Na druhé sraně proti Murraymu neuspěl Savinainen, Kanaďan Dubouis v brejku střílel do boční sítě.

11. minuta - Kanada Theodorovou střelou z mezikruží po přihrávce Manthy vede 1:0!

11. minuta - Po mlýnici na finském brankovišti se bude hrát finská přesilovka

11. minuta - Savinainen několirát dorážel, ale puk má v moci kanadský gólman.

13. minuta - Během přesilovky Lehtonen vypálil od modré, Pesonen jeho střelu nebezpečně tečoval, ale gól z toho nebyl. Přesilovka skončila.

14. minuta - Po zákroku Lankinena zbytečně fauloval Tyrvainen krosčekem. Kanada bude hrát další přesilovku.

16. minuta - Ke střele se dostal Marchessault, mířil do připraveného gólmana. Kanaďané zlobí v přesilovce, ale Finové jejich střely zatím blokují. Z kanadského kroužení kolem brány ale nic nebylo.

19. minuta - Savinainenova další střela na Murrrayho, gólman opět úspěšnější. Myers v Bratislavě zazvonil střelou od modré na tyč! Následně pro změnu zakončoval Stone, jeho střelu Lankinen vyrazil.

19. minuta - Couturier obkroužil finskou bránu, pod finského gólmana se mu puk ale zasunout nepodařilo.

20. minuta - V závěru třetiny měli ještě Finové své pokusy, ale na stavu se nic nezměnilo.

20. minuta - Skončila první třetina.

---

21. minuta - Začala druhá třetina.

22. minuta - Trochu opatrnější začátek druhé třetiny. Kanaďané mezitím poznali finský forčeking.

23. minuta - Theodore fauloval Kakka a Kanada půjde do oslabení.

23. minuta - Finové přesilovku využívají. Třetí gól v play off MS zaznamenává Anttila! 1:1.

27. minuta - Kuusela s Kivirantou nebezpečně zakončovali, ale druhý gól Finů se nedostavil. Na druhé straně střílel od modré Myers. Hraje se dlouho bez přerušení ze strany na stranu.

30. minuta - Hraje se v rychlém tempu. Anttila mohl podruhé skórovat, ale trefil tyčku! Za chvíli byl v šanci Ojamäki a taky neuspěl, následně zachránil Finy na druuhé straně. V příležitosti byl také Pesonen, hraje se skvělý hokej z obou stran v tuto chvíli.

33. minuta - Chvíli drželi v kleštích Kanaďany Finové, zanedlouho se zase konal kanadský nápor. Ani Severson na kanadské straně, ani pak Manninen ve svých střeleckých příležitostech neuspěli, ale hrála se nejkrásnější pasáž zápasu.

35. minuta - V kleče nebezpečně zakončoval Dubois, ale neuspěl. Vše končí Josephovou sraženou střelou.

36. minuta - V rohu kluziště za kanadskou brankou leží na ledě Fabbro. Přerušená hra.

37. minuta - Mayers po kombinaci zakončil z druhé vlny a Lankinen se ukázal po delší době dalším zákrokem.

38. minuta - Kanada tlačí na Finy. Nejprve nebezpečně po buly zakončoval Stone, Dubois pak bekhendem trefil tyč!

39. minuta - Nejprve Manninen zahrozil, na druhé straně to byl pro změnu před finskou brankou Cirelli. Nyní ale budou hrát Finové oslabení.

40. minuta - Chabot v závěru vystřelil, ale přesilovku zatím nevyužili a budou ji hrát i ve třetí třetině. Finové dále hrají svůj nebojácný a poctivý hokej.

40. minuta - Skončila druhá třetina.

---

41. minuta - Začala třetí třetina.

41. minuta - Třetí třetina začala Chabotovou střelou od modré, Lankinen puk schoval. Chabot pak ještě zakončoval, ale Kanaďané přesilovku přepůlenou třetinami nevyužili.

43. minuta - Neuvěřitelné! Anttila opět skóruje. Po ztrátě hokejky v případě Seversona se puk dostal k finskému obrovi a ten opět rozradostňuje Finy, 2:1!

45. minuta - Na druhé straně byl v příležitosti v mezikruží Fabbro, ale netrefil. Neuspěl ani Theodore.

47. minuta - Turris se ocitl dvakrát v příležitosti. Na Kanaďanech je nyní vidět jak zvýšili tempo, Finové ale odolávají.

49. minuta - Kanaďané se všelijak snaží dostávat do střelecdkých příležitostí, ale v této pasáži se jim nedaří. Vše zakončuje nešťastný zásah Manthovy hokejky do obličeje McCanna.

51. minuta - Po Stonově přihrávce zakončoval Dibous, Lankinen vyrazil. Následně Henrique střílel do boční sítě.

53. minuta - Kanaďanům utíká čas. Nyní vystřelil Reinhart, Lankinen v pohodě chytá. Proti finskému gólmanovi neuspěl ani Severson.

54. minuta - Lankinen stále drží finskou naději. Teď se opět zaskvěl proti Marchessaultovi.

55. minuta - Kanadský tlak vzrůstá. Couturier se nedostal k dorážce a ani následné střely zatím k vyrovnání nevedly.

56. minuta - Po pobytu Kanaďanů na jejich útočné polovině se dopředu naopak dostali Finové a Pesonenovi se podařilo zvýšit na 3:1!

57. minuta - Velký tlak Kanady zakončuje nahozením na prázdnou kanadskou bránu Anttila, ale minul.

58. minuta - Tlak javorových listů pokračuje. Reinhart trefil tyč!

59. minuta - Finové padají do ran Kanaďanů, Finové se nemohou dostat ven ze svého pásma.

60. minuta - Zakázané uvolnění Finů. Kanada si bere oddechový čas. Poté střílel Theodore a Lankinen znovu zasahuje.

60. minuta - Finům se z tlaku podařilo dostat, Anttila se ještě snažil trefit prázdnou branku, ale už se Finové radují!

60. minuta - Zápas končí! Finsko slaví titul mistra světa!