reklama

Střelec podle policie zemřel, když policisté opětovali střelbu ve správní budově vedle radnice. Za mrtvého byl prohlášen po převozu do nemocnice. Pachatel vyzbrojený pistolí s tlumičem předtím zasáhl také jednoho policistu, který ale přežil díky neprůstřelné vestě.

Podle šéfa policie ve Virginia Beach Jamese Cervery byl střelec sám a střílel do lidí "nahodile". Kromě 12 mrtvých si střelba vyžádala také čtyři zraněné. Mezi oběťmi je podle policie sedm mužů a pět žen. Jedenáct z nich bylo zaměstnanci města, dvanáctý si přišel do správního centra vyřídit úřední záležitost.

Střelcem byl podle policie DeWayne Craddock, čtyřicetiletý muž, který byl 15 let městským zaměstnancem. V době útoku byl těžce ozbrojen a v jeho bytě se posléze našla řada dalších zbraní, uvedl šéf policie Cervera na tiskové konferenci. K motivu útoku se nevyjádřil s tím, že je předmětem dalšího vyšetřování.

Zástupci města odmítli sdělit, zda předpokládaný střelec v době útoku čelil ze strany zaměstnavatele nějakému disciplinárnímu řízení. Některá americká média spekulovala, že Craddock útočil, protože mu hrozilo propuštění z práce.

Virginia Beach leží u atlantského pobřeží a s přibližně 450.000 obyvateli jde o největší město Virginie. "Je to nejdrtivější den v dějinách Virginia Beach," okomentoval tragickou událost starosta Bobby Dyer.

Podle Reuters se jedná o nejkrvavější útok na pracovišti ve Spojených státech od letošního února, kdy tovární dělník ve městě Aurora ve státě Illinois zabil pět svých kolegů poté, co dostal výpověď z práce. Nejhorší krveprolití ve veřejném prostoru způsobil v říjnu 2017 v Las Vegas Stephen Paddock, který postřílel 58 lidí a bezmála 900 dalších zranil. Střílel z pokoje ve 32. patře hotelu na 22.000 účastníků koncertu country hudby pod širým nebem. Vyšetřovatelé jeho motiv nezjistili.

Loading...

2 komentáře (Poslední 01.06. 06:59) Napište svůj názor

reklama