reklama

Jak vyplynulo ze soudních dokumentů, Alam byl v kontaktu s tajným agentem v přestrojení, který předstíral, že mu v plánování útoku pomáhá. V několik měsíců trvajících debatách s agentem Alam mimo jiné hovořil o nejrůznějších teroristických organizacích, včetně Islámského státu.

"Opakovaně vyjádřil zájem o zakoupení zbraní a výbušnin pro teroristický útok v oblasti města New York", uvedla prokuratura. V lednu Alam dokonce spolu s agentem v přestrojení podnikli cestu na Times Square a pořídili si videonahrávku celé oblasti. Agentovi se tehdy svěřil, že "že si mapuje potenciální cíle". Zadržen byl, když si pořizoval zbraně.

Newyorské náměstí Times Square, které bývá plné turistů, se stalo terčem útoků už v minulosti. V roce 2010 se tam neúspěšně pokusil odpálit bombu Američan pákistánského původu Faisal Shahzad. Muž, který se narodil v Pákistánu, kde se i později zradikalizoval, byl zatčen na letišti v New Yorku, když chtěl odletět do Dubaje. Později byl odsouzen k doživotnímu vězení bez možnosti propuštění.

V roce 2017 zase Akayed Ullah původem z Bangladéše odpálil bombu v podchodu metra nedaleko Times Square. Utrpěl tehdy vážná zranění, šrapnely poranily i několik kolemjdoucích.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama