Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

USA rozpoutaly kyberválku. Počet útoků na Írán jde do desítek milionů

Útok hackera, ilustrační fotografie
Útok hackera, ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Kybernetické útoky Spojených států na Írán nejsou úspěšné. Na twitteru to dnes podle agentury Reuters uvedl íránský ministr pro telekomunikace Mohammed Džavád Azarí Džahromí. Americká média o víkendu informovala, že USA v reakci na sestřelení svého dronu kyberútokem ochromily počítačové systémy íránských revolučních gard.

"Zkouší to usilovně, ale úspěšný útok nepodnikli," napsal Džahromí. Dodal, že jeho země čelí "kyberterorismu" už velmi dlouho a jen loni íránský obranný systém překazil 33 milionů počítačových útoků.

رسانه‌ها از صحت حمله سایبری ادعایی به ایران پرسیدند. باید بگویم که مدتهاست ما با تروریسم سایبری -مثل استاکس‌نت- و یکجانبه‌گرایی-مثل تحریمها- مواجهیم. نه یک حمله، بلکه در سال گذشته ۳۳میلیون حمله را با سپر دژفا خنثی کردیم. حمله موفقی از آنها صورت نگرفته، هرچند تلاشهای زیادی می‌کنند

— MJ Azari Jahromi (@azarijahromi) 24. června 2019

Podle amerických médií měl ale americký útok za následek ochromení počítačových systémů, jejichž prostřednictvím íránské revoluční gardy kontrolují zařízení na odpalování raket a řízených střel.

Američané tak údajně reagovali na sestřelení jejich bezpilotního letounu, které připisují právě revolučním gardám.

Témata:  Írán USA EuroZprávy.cz hackeři

Související

Aktuálně se děje

4. června 2026 11:32

Děsivý nález na západě Čech. Našla se část lidského těla, zasahuje policie

Otřesný nález od čtvrtečního dopoledne zaměstnává policisty na Sokolovsku. Strážci zákona vyjížděli do Kynšperku nad Ohří, kde se našla část lidského těla. Vyšetřování případu je v plném proudu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy