reklama

Město Goma leží asi 300 kilometrů jižně od současného epicentra nákazy. Jde o rušné obchodní středisko na hranicích s Rwandou a nedaleko Ugandy. Ve městě je i mezinárodní letiště.

Místní úřady obyvatele Gomy i představitele okolních států ujistily, že proti šíření nemoci byla uplatněna přísná opatření, včetně kontroly hraničních přechodů.

Zesnulý pacient pocházel z provincie Ituri ležící severně od Gomy. Byl kvůli podezření na nemoc na pozorování, zdravotníkům ale unikl, napsala s odkazem na lékařské zdroje agentura AFP. Podle úřadů přišel muž do zdravotnického zařízení již ve velmi pokročilém stádiu nemoci, lékaři mu již nedokázali pomoci. Muž zemřel v noci na dnešek.

Nakažený pocházel z provincie Ituri severně od Gomy. Byl kvůli podezření na nemoc na pozorování, zdravotníkům ale unikl, napsala s odkazem na lékařské zdroje agentura AFP. Podle úřadů přišel muž bez známek nemoci do Gomy 13. července, první příznaky se u něj projevily 22. července. V současnosti se léčí ve zdravotnickém středisku.

V polovině července se Gomou pohyboval nakažený muž pracující jako kněz, který virovému onemocnění později podlehl. Zdravotníkům se podařilo identifikovat zhruba 60 lidí, kteří s ním přišli do kontaktu. Polovina z nich obdržela vakcínu. Podle úřadů spolu ale tyto dva případy nesouvisejí.

Ebola nebo též krvácivá horečka je vysoce nakažlivá, inkubační doba je mezi dvěma až jedenadvaceti dny. Přenáší se tělesnými tekutinami, první symptomy mohou připomínat například chřipku. Současná epidemie, na kterou od jejího propuknutí loni v létě zemřelo přes 1700 lidí, je jednou z nejsmrtelnějších v historii.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama