reklama

Do domu manželky Roberta Kennedyho Ethel byla v sobotu povolána záchranná služba, její vnučka Saoirse Kennedyová Hillová byla převezena do nemocnice v Hyannisu v Massachusetts, ale tam lékaři konstatovali smrt.

Jednadevadesátiletá Ethel Kennedyová, která je vdovou po Robertovi Kennedym, k úmrtí uvedla, že "svět je nyní o něco méně krásný". Ethel a Robert Kennedyovi měli 11 dětí, Saoirse byla dcerou jednoho z nich Courtney Kennedyové Hillové. Úmrtí potvrdily také úřady s tím, že do domu v Hyannisu byla povoláni kvůli vyšetření úmrtí policisté.

Hillová studovala na vyšší škole v Bostonu a podle The New York Times sama popsala v článku pro studentské noviny svůj boj proti depresi. Byla jedinou dcerou Courtney Kennedyové Hillové.

Jak připomíná agentura Reuters, Ethel Kennedyová má za sebou sérii rodinných tragédií. Vedle ztráty manžela po jeho zavraždění v roce 1968 přišla také o dva syny. David zemřel v roce 1984 na předávkování ve věku 28 let a Michael se zabil po nehodě na lyžích v roce 1997.

Robert Kennedy, který byl stejně jako jeho starší bratr ve vrcholné politice, podlehl atentátu. Prezident John Kennedy se stal obětí jiného atentátu roku 1963.

reklama