reklama

Pachatel zahájil střelbu zatím z neznámých důvodů v prodejně Walmart poblíž obchodního domu Cielo Vista. Policie pronikla do prodejny, kde nalezla desítky mrtvých a zraněných. Podle webu CNBC.com zemřelo minimálně 19 idí a 40 osob bylo zraněno. Policie zadržela tři podezřelé, střelec byl ale údajně jen jeden.

"Bilance není konečná, ale obětí je pravděpodobně mezi 15 a 20," řekl televizi CBS generální prokurátor státu Texas Ken Paxton. Místní televizní kanál KTSM9 s odvoláním na policejní zdroj hovoří o 18 mrtvých a "mnoha zraněných". Tiskové agentury doposud psaly pouze o dvou desítkách zraněných a jednom mrtvém.

Místo útoku, tedy okolí obchodního domu Walmart a sousedního nákupního střediska Cielo Vista, bylo uzavřeno. Dorazili tam také agenti FBI i hraniční policie. Policejní mluvčí Gomez na tiskové konferenci prohlásil, že většina obětí zřejmě přišla o život ve Walmartu.

V době střelby v sobotu dopoledne místního času bylo ve zmíněném obchodním domě 1000 až 3000 nakupujících a asi 100 prodavačů. Mnozí zákazníci prý přišli nakoupit potřeby před začátkem školního roku.

Útočník byl podle mluvčího policie Gomeze s největší pravděpodobností jen jeden a policisté ho zadrželi bez jediného výstřelu. Identifikován byl jako Patrick Crusius.

Ke střelbě v El Pasu se na twitteru vyjádřil i prezident Donald Trump. "Zprávy jsou velmi špatné, mnoho mrtvých. Spolupracujeme s místními úřady, hovořil jsem s guvernérem. Bůh s Vámi všemi," napsal na twitteru.

Agentura Reuters v této souvislosti připomněla, že šílení střelci nejsou v USA neobvyklým jevem. Naposledy minulou neděli devatenáctiletý muž zastřelil tři lidi na gastronomickém festivalu v kalifornském městě Gilroy, poté spáchal sebevraždu.

Asi sedmisettisícové město El Paso leží na hranicích s Mexikem, na druhé straně hranice je více než milionové město Ciudad Juárez.

reklama