reklama

"Ze zranění, které dítě utrpělo, vyvodili, že je více než pravděpodobné, že se má sestra snažila chlapce ochránit," uvedla Leta Jamrowski. "Takže když ji střelili, držela ho a spadla na něj. To je důvod, proč utrpěl zlomeniny několika kostí. Takže téměř jistě žije díky tomu, že ona svůj život položila," dodala Jamrowski.

Anchondová, 25letá matka tří dětí ve věku pět let, dva roky a dva měsíce, vyrazila v sobotu do obchodního domu na nákup. Spolu s ní zemřel při útoku i její manžel Andre Anchondo.

"Chlapec má stále na sobě její krev. Vždycky, když se podobné věci dějí, nikdy by vás nenapadlo, že to potká i vaši rodinu," svěřila se televizní stanici CNN Liz Terryová, teta Jordan Anchondové. "Jak je možné, že jdou rodiče jen nakupovat a přitom zemřou, když chrání své dítě přes střelami?," dodala.

Podezřelým ze střelby v nákupním centru, v němž bylo v té době asi 3000 lidí, je běloch Patrick Crusius (21). Už krátce po činu ho policie zatkla. Motiv útoku není znám a předmětem vyšetřování je možný rasistický či protimigrantský podtext.

reklama