Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Dva odboráři brali 15 let plat, aniž by chodili do práce. Přišli s originální výmluvou

Firmy, ilustrační foto
Firmy, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Madrid - Dva odboráři, kteří byli zaměstnaní na úřadě jihošpanělského města Jérez, nechodili 15 let do práce, plat přesto pobírali. Když se na to přišlo, hned se ohradili a přišli s drzou výmluvou.

Podle listu El País je jeden z nich oficiálně řidičem a druhý zahradníkem. Když proběhl na úřadě audit efektivity práce, přišel na to, že se muži v práci ani jednou neukázali.

Město patřící k nejzadluženějším ve Španělsku je chtělo propustit, dvojice i další odboráři se ale ohradili.

Muži prý pouze využívali dohodu, podle níž má každý k dispozici měsíčně několik hodin pro práci v odborech, na něž je úřad musí uvolnit. Pokud si je někteří nevyberou, má právo je čerpat kdokoli jiný z odborářů. Duo tak čerpalo odborářské hodiny za všechny své kolegy. Co při patnáctileté vytrvalé práci pro odbory udělalo, není podle listu známo.

Témata:  Španělsko kuriozity odbory

Související

Aktuálně se děje

17. dubna 2025 21:50

Kometa Brno v úvodním finálovém zápase hokejové extraligy porazila Dynamo Pardubice 2:1

V úvodním finálovém zápase hokejové Tipsport extraligy mezi HC Dynamo Pardubice a HC Kometa Brno, který se odehrál na východě Čech, bylo k vidění napínavé drama, které dospělo až do prodloužení. Zatímco domácí Dynamo šlo do zápasu s cílem získat cenný první bod, na konci večera se radovali hráči Brna, kteří zvítězili 2:1 a ujali se vedení v sérii.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy