Pole trosek bylo nalezeno v okrese Williamsburg, oznámila americká námořní pěchota. Trosky se nacházejí asi dvě hodiny severovýchodně od vojenské základny u Charlestonu. Armáda vyzvala obyvatele, aby se oblasti vyhnuli, dokud nebude zajištěna.

V neděli kolem 14. hodiny místního času se z letounu pilot katapultoval, stále al nebylo zveřejněno proč. Následně byl převezen do nemocnice a jeho stav je stabilizovaný, napsal server The Guardian. Stíhačka ale dopadla neznámo kam, a armádě se ji nedařilo najít.

[[[{"type":"TWITTER_POST","data":{"postId":"1703523385475534968"}}]]]

Letoun hledal i vrtulník a základna se navíc obrátila na veřejnost a žádala o pomoc při hledání stíhačky. To se ale nelíbilo tamním politikům.

Senátorka za Jižní Karolínu Nancy Maceová se na sociálních sítích pořádně rozohnila. "Jak je krucinál možné, že ztratíte F-35? To nemáte sledovací zařízení, že musíte žádat o pomoc veřejnost, aby vám našla tryskáč?" naštvala se.

Podrobnosti celého incidentu zůstávají nadále nejasné. V neděli vzlétly k cvičnému letu dvě F-35, přičemž druhá stíhačka se vrátila v pořádku.

F-35, také známý jako Lockheed Martin F-35 Lightning II, je víceúčelový vojenský letoun vyvíjený a vyráběný společností Lockheed Martin ve spolupráci s řadou mezinárodních partnerů.

Je to jedna z nejmodernějších a nejvíce pokročilých stíhaček na světě. F-35 je navržen pro různé role, včetně stíhacího letounu, bitevního letounu, průzkumného letounu a víceúčelového letounu pro vzdušnou podporu.