Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Americký Senát chce donutit vládu, aby zveřejnila záznamy o UFO

UFO
UFO
Foto: Pixabay

Americký Senát by měl v nadcházejících dnech projednávat opatření, které by donutilo vládu Spojených států, aby zveřejnila záznamy týkající se neidentifikovaných leteckých objektů, známých jako UFO. Ke zveřejnění by mělo dojít po desetiletích mlčení ze strany vlády.

Šéf demokratické většiny v Senátu Chuck Schumer a republikán Mike Rounds společně předkládají čtyřiašedesátistránkový návrh, který by chtěli prosadit jako pozměňovací návrh k legislativě týkající se financování americké armády.

Schumer ve svém prohlášení v pátek podle Reuters uvedl: "Mnoho Američanů bylo po desetiletí fascinováno záhadnými a nevysvětlitelnými jevy a nyní je na čase, aby obdrželi odpovědi." Dodal, že veřejnost má právo se dozvědět o technologiích neznámého původu a nevysvětlitelných jevech.

Navrhované opatření žádá americký národní archiv, aby shromažďoval informace a záznamy o UFO od všech "relevantních vládních úřadů". Předpokládá se, že tyto informace by byly automaticky zveřejněny, pokud kontrolní komise nepředloží jasný důvod pro jejich utajení.

Reuters poznamenává, že vláda Spojených států se v posledních letech k tématu UFO postavila mnohem otevřeněji než v minulosti, kdy tvrzení o pozorování UFO zcela odmítala.

Témata:  USA UFO

Související

Aktuálně se děje

23. července 2024 19:01

23. července 2024 12:38

Maďarské předsednictví v Radě Evropské unie se bortí

Maďarské předsednictví v Radě Evropské unie se bortí. Členské státy zčásti bojkotují akce, které Budapešť pořádá. Summit ministrů zahraničních věcí a obrany byl z maďarské metropole přesunut do Bruselu. Neformálního setkání šéfů resortů spravedlnosti a vnitra se účastnili nižší úředníci. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy