Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Britská královna si navzdory koronavirové infekci telefonovala s premiérem

Královna Alžběta II.
Královna Alžběta II.
Foto: dailymail.co.uk **dailymail.co.uk**

Britská královna Alžběta II., u níž v neděli test prokázal nákazu koronavirem, absolvovala pravidelný středeční rozhovor s premiérem Borisem Johnsonem. Informují o tom britská média. Pětadevadesátiletá panovnice s Johnsonem mluvila po telefonu.

"Její Veličenstvo královna Alžběta II. dnes večer hovořila s premiérem," uvedl mluvčí Buckinghamského paláce. Johnson je čtrnáctým premiérem od začátku vlády Alžběty II. Podle agentury Reuters ze skutečnosti, že královna nadále plní své oficiální povinnosti, vyplývá, že se necítí nijak zle. Ovšem virtuální schůzky, které měla naplánované na úterý, zrušila, protože stále pociťovala mírné příznaky covidu-19.

Alžběta II. je v současnosti nejstarší a nejdéle panující královnou na světě a její zdraví je nejen v Británii bedlivě sledováno. Má za sebou tři dávky očkování proti covidu-19. Loni v říjnu strávila noc v nemocnici kvůli blíže neupřesněnému zdravotnímu problému. Lékaři jí tehdy doporučili, aby si odpočinula. Královna se nicméně od února znovu začala věnovat svým povinnostem a pořádala virtuální i osobní schůzky s diplomaty, politiky i představiteli armády. Během audience na hradu Windsor minulý týden působila křehčeji než dříve, opírala se o hůlku a žertovala, že "se nemůže hýbat".

Příští týden Alžbětu II. čeká tradiční recepce pro diplomaty, během níž s ostatními členy královské rodiny přijme několik set členů diplomatického sboru.

Témata:  Královna Alžběta II. Boris Johnson

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 21:07

ANO může dosáhnout na vlastní sněmovní většinu, ukazuje průzkum

Sněmovní volby by na začátku listopadu vyhrálo nejsilnější opoziční hnutí ANO. Dostalo by 35,3 % hlasů, vyplývá z průzkumu agentury NMS Market Research. Křesla v dolní parlamentní komoře by získalo ještě pět dalších subjektů. Dvě z vládních stran, konkrétně TOP 09 a KDU-ČSL, by zůstaly pod pětiprocentní hranicí. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy