reklama

Čech byl v červnu zatčen poté, co jej vyšetřovatelé jako možného pachatele identifikovali na základě analýzy DNA.

Rozsudek není pravomocný, soud nicméně rozhodl o tom, že obžalovaný může opustit vyšetřovací vazbu, v níž strávil dva měsíce.

Pokus o znásilnění nahlásila Češka na policii v květnu 2016. Vypověděla tehdy, že ji v parku poblíž Prátru přepadli tři muži a chtěli ji znásilnit. Ona se jim však dokázala ubránit a utekla. Jeden z mužů ji při potyčce poškrábal na krku a právě DNA získaná z tohoto zranění nakonec vedla k zatčení českého občana, který figuroval v policejní databázi kvůli svému předchozímu odsouzení za krádež.

Muž před soudem trval na své nevině a uvedl, že údajnou oběť osobně znal a přátelil se s ní. Žena ve výpovědi tvrdila, že ji přepadli tři muži arabského vzhledu, jejichž popis zatčenému Čechovi vůbec neodpovídal.

Češka se u soudu jako svědkyně neobjevila, protože rakouské úřady s ní nedokázaly navázat kontakt. Policie při vyšetřování dospěla k závěru, že čin se zřejmě nestal tak, jak jej Češka popisovala. Přepadení ani podezřelé nezaznamenaly ani kamery v parku, kde k pokusu o znásilnění údajně došlo.

reklama