reklama

Gunter Hashida byl nalezen mrtvý u sebe doma minulý čtvrtek. Pro washingtonskou policii pracoval od května 2003. Už 10. července bylo nalezeno tělo policisty Kyla DeFreytaga, zemřel rovněž v důsledku sebevraždy. V řadách policie sloužil od listopadu 2016.

Stovky stoupenců někdejšího republikánského prezidenta Donalda Trumpa, rozvášněné jeho tvrzeními o zmanipulovaných volbách, vtrhly 6. ledna do sídla Kongresu. Zákonodárci po obnovení pořádku nad ránem 7. ledna potvrdili volební vítězství demokrata Joea Bidena, když někteří republikáni ve světle násilností upustili od snahy tento formální krok blokovat.

Přímo v den nepokojů zemřeli čtyři lidé, následující den zemřel jeden ze strážníků působících v Kapitolu. Více než stovka policistů utrpěla zranění. V souvislosti s těmito nebývalými událostmi bylo zatčeno přes 500 lidí, další jsou na seznamu hledaných osob.

Několik policistů zasahujících v lednu v Kapitolu minulý týden před zvláštním výborem Sněmovny reprezentantů vypovědělo, že byli biti, dav jim vyhrožoval a pokřikoval na ně rasistické nadávky. Báli se o prý o život a nyní se potýkají s psychickými problémy.

reklama