Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Do babyboxu ve Svitavách někdo odložil holčičku

Do babyboxu ve Svitavách někdo odložil holčičku

Foto: Radek Sycha, EuroZprávy.cz

Babyboxy v Česku zachránily život už 264 dětem. V noci na pondělí někdo ve Svitavách v Pardubickém kraji odložil novorozenou holčičku. Miminko dostalo jméno Klaudie. 

Novorozeně někdo odložil do babyboxu ve svitavské nemocnici v noci z neděle na pondělí. Miminko bylo zabalené do červené peřinky, je donošené a podle lékařů se zdá být v pořádku. Klaudie váží 3,2 kilogramu a měří 50 centimetrů. Pupečník neměla ošetřený a narodila se jen chvíli před umístěním do schránky.

Jde o první dítě ve svitavském babyboxu, který funguje přesně deset let. "Ať žije Klaudie, která navýšila počet odložených holčiček na 145, zatímco chlapečků je 119," uvedl zakladatel babyboxů Ludvík Hess.

Babybox je zařízení, do kterého mohou zejména matky zcela anonymně odložit své zpravidla novorozené děti. Jde o speciálně vybavenou schránku, která je umístěná na dobře přístupném místě, většinou v blízkosti zdravotnického zařízení. Matka má po odložení několik minut čas na bezpečný a anonymní odchod, až poté jsou informováni zdravotníci. 

V Česku aktuálně funguje přes 80 babyboxů, které již zachránily život více než 260 novorozeným dětem. 

Témata:  BabyBox Pardubický kraj

Aktuálně se děje

14. června 2024 11:48

Rusko tvrdí, že sestřelilo skoro 90 ukrajinských dronů. Ukrajina 14 ruských raket

V noci na pátek sestřelila ruská protivzdušná obrana 87 dronů, z toho 70 nad Rostovskou oblastí, kde sídlí velení vojenské operace na Ukrajině. Ukrajinská armáda uvedla, že v noci na pátek sestřelila sedm ze 14 raket a všech 17 dronů, kterými útočilo Rusko. Uvedl to server BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy