Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Drama v rodině Schumachera: Vyděrači chtěli 15 milionů eur za tajné záběry na darknetu

Drama v rodině Schumachera: Vyděrači chtěli 15 milionů eur za tajné záběry na darknetu

Foto: F1NEWS.cz

Německé státní zastupitelství obžalovalo tři muže, kteří se pokusili vydírat rodinu bývalého pilota Formule 1, Michaela Schumachera.

Pachatelé požadovali 15 milionů eur výměnou za nezveřejnění soukromých fotografií Schumachera, které měly být prodány na darknetu. Jeden z mužů údajně získal materiály od bývalého rodinného zaměstnance, a spolu s dalšími dvěma muži se pokusili rodinu vydírat, informuje web F1Sport.

Celý případ se odehrál v německém městě Wuppertal, kde policie zadržela dva podezřelé.

Obvinění čelí vážným trestům za pokus o vydírání, a pokud budou uznáni vinnými, hrozí jim až pět let vězení. Podle dostupných informací zasáhla německá policie na základě technických opatření, která identifikovala původ vyděračských materiálů.

Rodina Schumachera se bohužel nestala terčem zločinu poprvé – již v roce 2014 došlo k pokusu o prodej zdravotní dokumentace po Schumacherově vážné nehodě.

Témata:  Michael Schumacher

Související

Aktuálně se děje

14. července 2026 14:47

Rušno u hrobu Karla Gotta. Dorazil věnec od exprezidenta, rodina se neozývá

Je 14. července, takže u hrobu legendárního zpěváka Karla Gotta je jako každý rok rušno. Právě na dnešní den připadají jeho nedožité 87. narozeniny. Rodina si mnohonásobného Slavíka připomíná v tichosti, jiní lidé se chlubí tím, že na Gotta nezapomínají. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy