Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Dvě hodiny ujížděli fotografům. Harry a Meghan se stali účastníky "katastrofální honičky"

Meghan Markleová a princ Harry
Meghan Markleová a princ Harry
Foto: Instagram

Britský princ Harry a vévodkyně Meghan se spolu s její matkou stali účastníky "téměř katastrofální automobilové honičky s fotografy". Podle serveru SkyNews to dnes uvedl princův mluvčí.

Incident se měl odehrát po předávání cen neziskové organizace Ms. Foundation for Women v New Yorku. 

"Vévoda a vévodkyně ze Sussexu a paní Raglandová se stali účastníky téměř katastrofální automobilové honičky s velmi agresivními paparazzi," uvedl mluvčí.

Dodal, že toto "neúprosné pronásledování" trvalo více než dvě hodiny a málem vyústilo v několik havárií. Ty se jen málem odehrály s dalšími řidiči na silnici, chodci i policisty. 

"Být veřejně známou osobou je doprovázeno určitým zájmem ze strany veřejnosti, nikdy by to ale nemělo být na úkor něčí bezpečnosti," dodal mluvčí.

Harry a Meghan se v roce 2020 stáhli do ústraní a přestěhovali do Spojených států, částečně i kvůli obtěžování ze strany médií. Princ Harry se navíc netají svým odporem k tisku, kterému klade za vinu smrt své matky, princezny Diany.

Ta zemřela v roce 1997 v Paříži při autonehodě, když ji rovněž pronásledovali paparazzi.

Server dodává, že automobilová honička se odehrála jen den poté, co byl v časných ranních hodinách zatčen muž, který před domem Harryho a Meghan královský pár pronásledoval.

Témata:  Princ Harry Meghan Markleová

Související

Aktuálně se děje

23. července 2024 19:01

23. července 2024 12:40

Hudebník a politik Petr Hannig je ve vážném stavu. Po mrtvici je odkázán na přístroje

Hudebník, producent a politik Petr Hannig je ve vážném stavu po těžké mrtvici. Podle týdeníku Rytmus života je při vědomí, ale nemůže mluvit ani se hýbat a k dýchání potřebuje kyslíkovou podporu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy