reklama

Steven Mnuchin doporučil Thunbergové, aby nejprve vystudovala ekonomii a pak poučovala ostatní. "Stojím v té věci za Gretou (ani já nemám diplom z ekonomie)," napsala Lintonová.

Greta Thunbergová byla tento týden na Světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu a kritizovala tam politiky za to, že podle ní neberou ohled na výzvy skoncovat s využíváním fosilních paliv. "A co ona vlastně je? Je snad hlavní ekonomka?" reagoval Mnuchin.

Thunbergová na Mnuchinovu kritiku reagovala zveřejněním grafu o uhlíkovém rozpočtu, v němž se odráží spalování fosilních paliv. Napsala k tomu, že dotace fosilních paliv a investice do nich jsou v rozporu s cíli snižovat množství skleníkových plynů. "Takže nám buď objasněte, jak chcete snížení (emisí) dosáhnout, anebo vysvětlete budoucím generacím a těm, na něž už klimatické změny dopadají, proč se máme vzdát našich klimatických závazků," napsala Thunbergová.

Lintonová ji podpořila svým vzkazem na instagramu: "Musíme zásadně snížit využívaní fosilních paliv. Bojuj dál @gretathunberg." Vzkaz ale do 30 minut z instagramu zmizel.

Mnuchin není jediný člen americké administrativy, kdo se snaží Thunbergovou zesměšnit. Prezident Donald Trump jí doporučil, aby si vyřešila svůj problém se zvládáním hněvu a zašla si s kamarádkou na dobrý film.

Loading...

1 komentář (Poslední 26.01. 20:21) Napište svůj názor

reklama