Kniha, v jejímž názvu je Netanjahu označen přezdívkou Bibi, vyjde 22. listopadu, tedy tři týdny po parlamentních volbách. Na Amazonu ji lze objednat v angličtině nebo hebrejštině. Pojednává o expremiérově rodině, jeho cestě do vrcholné politiky, odhodlání zajistit Izraeli bezpečnost a budoucnost, uvádí se v upoutávce na přebalu.

"Narodil jsem se rok po založení židovského státu, zasvětil jsem život boji proti silám, které usilují o jeho zničení, a uzavření míru s těmi, kdo tak nečiní. Můj příběh je příběhem tragédie i triumfu, úspěchů i proher, poučení a opatrování blízkých. Je propojen s příběhem Izraele, který dokázal, že víra a odhodlání mohou překonat nepřekonatelné problémy a vybudovat úžasnou budoucnost," sdělil dnes v prohlášení dvaasedmdesátiletý Netanjahu.

Nakladatelství Threshold vydalo knihy například bývalého amerického viceprezidenta Dicka Cheneyho nebo exprezidenta Donalda Trumpa.

Netanjahu stál do loňska v čele vlády jako nejdéle sloužící premiér. Agentura AP napsala, že byl tím, kdo Izrael nejvíce rozdělil, a politikem kritizovaným za tvrdý postup vůči Palestincům. Teď vede opozici a přispěl k tomu, že se budou 1. listopadu konat za necelé čtyři roky už páté parlamentní volby. Hodlá se do premiérského úřadu vrátit, ale zároveň čelí třem soudním procesům, v nichž vinu popírá.