Spor s regulačním úřadem vyvolal tweet ze srpna 2018, v němž Musk napsal, že uvažuje o převzetí Tesly a stažení jejích akcií z veřejného obchodování. Dodal, že má pro svůj záměr zajištěno financování a že by za akcie podniku nabídl částku výrazně převyšující jejich tehdejší tržní hodnotu. Později však uvedl, že s potenciálními investory stále jedná a že žádná dohoda zatím uzavřena nebyla.

Regulátor to vyhodnotil jako nezákonné manipulování s akciovým trhem. Později se Musk s Komisí pro cenné papíry a burzy dohodl. Musel zaplatit pokutu 20 milionů dolarů (474,3 milionu Kč) a stejnou částkou byla postižena i Tesla. Dále byl nucen alespoň na tři roky odstoupit z funkce předsedy správní rady podniku a jeho tweety o finanční situaci Tesly má schvalovat právní tým automobilky.

SEC později začala vyšetřovat, zda Musk a Tesla dohodu dodržují v reakci na anketu, kterou šéf výrobce elektromobilů na twitteru uspořádal v listopadu 2021. Ptal se v ní uživatelů, zda by měl prodat deset procent svého podílu ve společnosti.

Musk své odvolání zakládá na tom, že dohoda porušuje jeho svobodu projevu. Sám se označuje za jejího "absolutního zastánce".

Šéf společností Tesla a SpaceX je nejbohatším člověkem na světě. Podle indexu miliardářů, který sestavuje agentura Bloomberg, nyní hodnota jeho majetku dosahuje zhruba 209 miliard dolarů (téměř pět bilionů Kč). Časopis Time i ekonomický list Financial Times loni v prosinci vyhlásily Muska osobností roku. V současné době se tento miliardář snaží koupit společnost Twitter za 44 miliard dolarů.