reklama

Série začala 4. prosince, kdy někdo osmkrát vystřelil na dům členky samosprávy okresu Bernalillo Adriann Barboaové. Lokální politička vypověděla, že kulky proletěly vchodovými dveřmi jejího domova. O sedm dní později se něco podobného stalo další okresní činitelce Debbie O’Malleyové, která stejně jako Barboaová žije ve městě Albuquerque.

Tento týden pak střelba zasáhla dům členky státního senátu Lindy Lopezové a kancelář jejího kolegy Antonia Maestase. Při incidentech nebyl nikdo zraněn, řekl šéf policie v Albuquerque Harold Medina. S vyšetřováním, které označil za prioritu, údajně jeho sboru pomáhají i federální složky.

Policie původně informovala o čtveřici podezřelých případů, v noci na dnešek ovšem doplnila, že se vrací také ke střelbě na bývalé sídlo kampaně nově zvoleného státního ministra spravedlnosti Raula Torreze.

Starosta největšího města Nového Mexika Tim Keller označil incidenty za znepokojivé, jakkoli důkazy o politickém podtextu zatím úřady neoznámily. AP připomíná, že americké federální úřady v poslední době varují před rizikem útoků na vládní představitele či budovy a že činitelé na různých úrovních americké politiky včetně té lokální čelí v posledních letech záplavě výhrůžek. Útok na obydlí představitele Demokratické strany zažily USA i na konci října, kdy pachatel vtrhl do domu tehdejší předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové a zranil jejího manžela.