Smuteční obřady začaly odpoledne a kromě příbuzných a známých zastřelených se jich zúčastnili i vojáci prezidentské čestné stráže. Ti například v bratislavském krematoriu podle televize Joj do začátku smutečního proslovu stáli u rakve s pozůstatky jedné z obětí střelby, Matúše Horvátha, který byl studentem bratislavské Univerzity Komenského. Televize také uvedla, že prezidentka Zuzana Čaputová pozůstalým poslala dopisy s vyjádřením soustrasti.

V severoslovenské Žilině se s druhým zastřeleným, Jurajem Vankuličem, přišlo podle listu Plus Jeden deň rozloučit kolem 100 lidí. "Budeme na něj vzpomínat jako na člověka, který všude rozdával úsměvy a smích. Přijal práci v hlavním městě, měl kolem sebe přátele a těšil se ze života," řekla ve smutečním proslovu Vankuličova kamarádka.

Podle policie primárním cílem střelce byl premiér Eduard Heger. Když mu záměr útoku na ministerského předsedu nevyšel, vybral si jiný vyhlédnutý cíl, a to byl zmíněný bar. Útočník měl na seznamu i další politiky a na sociální síti umístil manifest namířený proti členům komunity LGBT+ a také Židům.

Dvojnásobnou vraždu krátce po zločinu odsoudili přední politici na Slovensku a v Bratislavě pak na pietní akci a následném shromáždění uctily oběti střelby tisíce lidí. Sněmovna zase v usnesení označila vraždu za útok na demokratický stát, následně ale odmítla návrh na posílení práv partnerů LGBT+.