reklama

Nashvillská policie přijela v pátek ráno místního času (po poledni SEČ) do vylidněného centra města na základě ohlášení údajné střelby. Na místě však našla jen obytný vůz, z něhož se do okolí hlasitě ozýval nahraný záznam varující před brzkým výbuchem. Vozidlo pak o několik minut později skutečně explodovalo. Policisté v okolí výbuchu objevili lidské ostatky, stále však není jasné, zda souvisí s incidentem.

Výbuch způsobil rozsáhlé výpadky komunikace, protože zasáhl centrální kanceláře telekomunikační společnosti AT&T její telefonní a síťové ústředny. Podle agentury AP nefungují policejní pohotovostní systémy ve státech Tennessee, Kentucky a Alabama, výpadek komunikace hlásí rovněž několik nemocnic. V blízkém okolí rovněž není mobilní signál. AT&T se však zatím nevyjádřila k tomu, kolik lidí celkově incident a přerušení jejích služeb zasáhlo.

Výpadek dočasně přerušil provoz na letišti v Nashville, dnes však již lety normálně pokračují.

"Ty škody jsou ohromující a je zázrak, že žádný z obyvatel nezemřel," řekl dnes při prohlídce místa činu guvernér státu Tennessee Bill Lee. Dodal, že požádal o federální pomoc. Exploze poškodila nejméně 41 budov.

Vyšetřovatelé již dříve uvedli, že se jednalo o úmyslný útok, stále však podle nich není jasný motiv, konkrétní cíl, ani pachatel.

Skupina místních podniků a televizních moderátorů proto nabídla dohromady 315.000 dolarů za informace, které by vedly k dopadení viníka a vyjasnění celého incidentu. "Naše ulice si nelze nechat terorizovat takovým způsobem," napsal moderátor Marcus Lemonis, který přislíbil čtvrt milionu dolarů (5,4 milionu korun) z celkové částky.

reklama