Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Netanjahu dnes večer podstoupí operaci břišní kýly

Benjamin Netanjahu
Benjamin Netanjahu
Foto: Facebook

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v neděli večer podstoupí operaci břišní kýly, kterou lékaři objevili při rutinním vyšetření, informovala jeho kancelář.

Operace proběhne ve 21:00 místního času v nemocnici Hadase v Jeruzalémě.

V době zákroku, kterému se podrobí za úplné anestezie, ho bude ve funkci předsedy vlády zastupovat její místopředseda a ministr spravedlnosti Jariv Levin.

Podle kanceláře se Netanjahu cítí dobře a před zákrokem pokračuje v plánovaném programu včetně zasedání válečného kabinetu.

Netanjahu již takovou operaci absolvoval v roce 2013. Tehdy se ke svým premiérským povinnostem vrátil hned druhý den od provedení zákroku.

Zároveň k ní dochází v době, kdy je Izrael ve válce s palestinským militantním hnutím Hamás v Pásmu Gazy, kterou rozpoutal bezprecedentní útok palestinských komand na jih Izraele z loňského října.

Témata:  Benjamin Netanjahu

Aktuálně se děje

24. srpna 2026 20:09

Jak žije legendární fotbalista Antonín Panenka po smrti dcery?

Fotbalová legenda Antonín Panenka se zúčastnil slavnostního křtu knihy zaměřené na mistrovství světa ve fotbale, jejímž autorem je Zdeněk Pavlis. Panenka na akci vystupoval v roli jednoho z kmotrů nové publikace. Během události se setkal se svými bývalými spoluhráči a vyzkoušel si také kyslíkovou terapií.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy