Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Od nové sezony F1 musí být všichni zaměstnanci i návštěvníci paddocku očkovaní

Formule 1, ilustrační fotografie.
Formule 1, ilustrační fotografie.
Foto: Scuderia Ferrari

Všichni zaměstnanci a návštěvníci paddocku při závodech formule 1 v nové sezoně musí být plně očkovaní proti koronaviru. Dnes o tom informovalo vedení šampionátu, který odstartuje na konci března v Bahrajnu.

"Po všech cestujících zaměstnancích budeme požadovat plné očkování, výjimky udělovat nebudeme," citovala mluvčího formule 1 agentura Reuters. Nařízení platí i pro členy vedení seriálu, činovníky Mezinárodní automobilové federace a návštěvníky z řad celebrit.

Povinná vakcína by mohla mimo jiné ohrozit budoucnost dlouholetého řidiče lékařského vozu Alana van der Merweho. Dvaačtyřicetiletý Jihoafričan, který se před necelými dvěma lety proslavil záchranou pilota Romaina Grosjeana z hořícího vozu, se z osobních důvodů rozhodl neočkovat.

Nový ročník formule 1 bude mít rekordních 23 závodů a v platnost také vstoupí výrazně pozměněná pravidla, která mají zajistit větší vyrovnanost startovního pole. Sezonu začnou testy v Barceloně a v Bahrajnu, kde se poté 20. března pojede první Velká cena.

Témata:  Formule 1 očkování

Související

Aktuálně se děje

16. července 2026 20:11

Babiš se na Hrad nechystá. Postěžoval si na Pavlovu skrytou kampaň

Premiér Andrej Babiš (ANO) dal znovu najevo, že nepřistoupí na návrh prezidenta Petra Pavla, aby se obnovily pravidelné schůzky nejvyšších ústavních činitelů. Předseda vlády tvrdí, že s hlavou státu nemá o čem jednat. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy