Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Od nové sezony F1 musí být všichni zaměstnanci i návštěvníci paddocku očkovaní

Formule 1, ilustrační fotografie.
Formule 1, ilustrační fotografie.
Foto: Scuderia Ferrari

Všichni zaměstnanci a návštěvníci paddocku při závodech formule 1 v nové sezoně musí být plně očkovaní proti koronaviru. Dnes o tom informovalo vedení šampionátu, který odstartuje na konci března v Bahrajnu.

"Po všech cestujících zaměstnancích budeme požadovat plné očkování, výjimky udělovat nebudeme," citovala mluvčího formule 1 agentura Reuters. Nařízení platí i pro členy vedení seriálu, činovníky Mezinárodní automobilové federace a návštěvníky z řad celebrit.

Povinná vakcína by mohla mimo jiné ohrozit budoucnost dlouholetého řidiče lékařského vozu Alana van der Merweho. Dvaačtyřicetiletý Jihoafričan, který se před necelými dvěma lety proslavil záchranou pilota Romaina Grosjeana z hořícího vozu, se z osobních důvodů rozhodl neočkovat.

Nový ročník formule 1 bude mít rekordních 23 závodů a v platnost také vstoupí výrazně pozměněná pravidla, která mají zajistit větší vyrovnanost startovního pole. Sezonu začnou testy v Barceloně a v Bahrajnu, kde se poté 20. března pojede první Velká cena.

Témata:  Formule 1 očkování

Aktuálně se děje

21. července 2024 20:30

20. července 2024 18:57

80 let od atentátu na Hitlera: Scholz vyzval občany, aby se postavili za svobodu a demokracii

Německo v sobotu slavilo 80. výročí pokusu o atentát na nacistického vůdce Adolfa Hitlera. Při této příležitosti vyzval spolkový kancléř Olaf Scholz občany, aby se postavili za svobodu a demokracii. Upozornil na to server Der Spiegel.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy