"Vážíme si všech, kdo reagovali na naši žádost o informace k vypátrání tohoto podezřelého, včetně těch, jejichž tipy se nepotvrdily," uvedla policie. Podle obhájců na policejní linku zavolal i sám podezřelý, aby se policii vydal, upozornila agentura Reuters.

Muže podezřelého z úterního útoku na metro v New Yorku, při němž utrpěly zranění zhruba tři desítky lidí, zatkla policie ve středu po téměř 30 hodinách intenzivního pátrání.

Dvaašedesátiletý Frank James podle obžaloby odpálil při úterní ranní špičce ve voze metra dýmovnici a následně začal střílet do lidí. Deset jich postřelil a dalších asi 20 cestujících utrpělo jiná zranění, nikdo však nezemřel.

Motiv činu zatím není jasný, policie ve středu uvedla, že nepřišla na jakékoliv Jamesovy vazby na mezinárodní či vnitřní teroristické organizace. Podezřelý nicméně v poslední době zveřejňoval hněvivá videa na serveru YouTube, v nichž mimo jiné nadával na starostu Erica Adamse, zacházení s bezdomovci v metru a na rozšíření ozbrojeného násilí.

Podezřelý čelí obvinění z útoku na veřejnou dopravu, což je federální teroristický zločin, za který hrozí až doživotí.