Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pohár trpělivosti přetekl. NATO vybuduje dronovou zeď s Ruskem

NATO
NATO
Foto: NATO

Šest členských zemí NATO sousedících s Ruskem plánuje vybudovat "dronovou zeď" na ochranu svých hranic před možnými provokacemi ze strany Moskvy, oznámila v pátek litevská ministryně vnitra Agné Bilotaité, jak uvádí agentura AFP.

Ministryně uvedla, že hranice budou chráněny pomocí dronů a dalších technologií, které budou rozmístěny od Norska až po Polsko. Tento nový projekt nazvala "dronovou zdí".

Bilotaité představila tento plán po jednáních s kolegy z Estonska, Lotyšska, Finska, Norska a Polska.

Kromě dronů pro monitorování hranic budou nasazeny také protidronové systémy k zastavení nepřátelských bezpilotních letadel. Tato iniciativa má rovněž pomoci v boji proti pašeráctví.

Země se na tomto plánu dohodly kvůli obavám o bezpečnost v regionu v souvislosti s ruskou válkou na Ukrajině. Litevská ministryně vnitra neuvedla konkrétní časový rámec pro realizaci tohoto projektu.
 
 

Témata:  NATO Drony

Aktuálně se děje

14. června 2024 11:48

Rusko tvrdí, že sestřelilo skoro 90 ukrajinských dronů. Ukrajina 14 ruských raket

V noci na pátek sestřelila ruská protivzdušná obrana 87 dronů, z toho 70 nad Rostovskou oblastí, kde sídlí velení vojenské operace na Ukrajině. Ukrajinská armáda uvedla, že v noci na pátek sestřelila sedm ze 14 raket a všech 17 dronů, kterými útočilo Rusko. Uvedl to server BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy