Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policista v USA zabil 13letého chlapce s replikou zbraně

Policie USA
Policie USA
Foto: Pixabay

V americkém státě New York policista smrtelně postřelil 13letého chlapce, který předtím utíkal před policisty a mířil na ně replikou pistole, informuje server CNN.

Incident se stal v pátek krátce po 22:00 místního času (sobota 4:00 SELČ) ve městě Utica. Policisté během vyšetřování ozbrojené loupeže zastavili dvojici mladistvých, kteří odpovídali popisu podezřelých a byli ve stejné oblasti. Jeden z chlapců porušil dopravní předpisy tím, že kráčel po silnici.

Video z tělové kamery policistů ukazuje, jak jeden z nich chlapcům oznamuje, že je musí prohledat. Následně jeden z podezřelých začal utíkat a mířil na policisty zbraní, která se později ukázala být replikou pistole. Policisté, kteří ho pronásledovali, byli přesvědčeni, že jde o skutečnou zbraň.

Při potyčce jeden z policistů vystřelil a zasáhl chlapce do hrudi, uvedl šéf policie v Utice, Mark Williams. Policisté mu okamžitě poskytli první pomoc a převezli ho do nemocnice, kde však svým zraněním podlehl.

Policista, který střílel, i další dva zasahující policisté byli dočasně postaveni mimo službu. Policejní oddělení provádí vnitřní vyšetřování, aby zjistilo, zda policisté jednali podle pravidel a výcviku. Případ bude také přezkoumávat prokurátor státu New York, aby určil, zda byla střelba oprávněná. 

Témata:  USA policie USA

Aktuálně se děje

13. července 2024 17:32

13. července 2024 14:25

Rusko zavede progresivní daň. Putin potřebuje další peníze i pro armádu

Rusko od ledna 2025 ve snaze zvýšit příjmy státního rozpočtu, který vyčerpává především probíhající válka na Ukrajině, zavádí progresivní daň z příjmu fyzických osob. Příslušný zákon v pátek podepsal prezident Vladimir Putin, informovala agentura TASS. V přepočtu má do ruské státní kasy připlout téměř dalších 30 miliard dolarů, napsal web France24

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy