reklama

Investor do akcií Tesly Glen Littleton požaduje náhradu škody jménem akcionářů, kteří obchodovali s akciemi společnosti ve dnech poté, co Musk v srpnu 2018 zveřejnil na twitteru svůj plán stáhnout firmu z burzy. Muskovy lži způsobily, že obyčejní lidé přišli o miliony, řekl hlavní právní zástupce investorů Nicholas Porritt porotě v San Francisku při úvodním slyšení.

"Když se jeho lži odhalily, byly ztraceny miliony dolarů," dodal Porritt. Muskův právník tento výklad zpochybnil a řekl, že miliardář to myslel s převzetím společnosti v roce 2018 vážně, ale nakonec narazil na odpor akcionářů.

Musk v srpnu 2018 překvapil finanční trhy a rozkolísal akcie Tesly, když na svém twitterovém účtu napsal, že uvažuje o převzetí firmy a stažení jejích akcií z veřejného obchodování. Dodal, že má pro svůj záměr zajištěno financování a že by za akcie podniku nabídl částku výrazně převyšující jejich tehdejší tržní hodnotu. Později však uvedl, že s potenciálními investory stále jedná a že žádná dohoda zatím uzavřena nebyla.

V roce 2022 podal Musk nabídku na převzetí sociální sítě Twitter. Později se z ní snažil vycouvat, ale nakonec byl pod pohrůžkou soudního procesu přinucen ji v říjnu koupit za 44 miliard dolarů (977 miliard Kč).