Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Při explozích na běloruském letišti byl poškozen ruský výzvědný letoun

Ruská armáda, ilustrační fotografie
Ruská armáda, ilustrační fotografie
Foto: mil.ru

Při explozích na běloruském vojenském letišti Mačuliščy u Minsku byl dnes nejspíš vážně poškozen ruský výzvědný letoun A-50. Na sociální síti telegram to uvedla běloruská skupina Hajun, která monitoruje pohyby ruských vojsk. Podle ní poškození způsobil "neidentifikovaný předmět, který spadl z výšky".

Běloruská organizace ByPol, kterou tvoří bývalí příslušníci běloruských bezpečnostních složek, na telegramu uvedla, že poškození letadla je vážné a že je aktuálně neprovozuschopné. Podle nezávislé běloruské novinářky Hanny Ljubakovové šéf ByPolu Aljaksandr Azarau sdělil, že akci na letišti provedli "běloruští partyzáni".

Bělorusko je nejbližším spojencem Ruska, které před rokem rozpoutalo válku proti Ukrajině. Své vojáky sice do sousední země neposlalo, ale poskytlo Rusku k útoku proti sousední zemi své území a letiště.

Rusko tvrdí, že Ukrajina v uplynulých měsících několikrát zaútočila drony na ruské území. Začátkem ledna hlásili obyvatelé výbuchy na vojenském letišti ve Voroněži, v prosinci podle informací ze sociálních sítí poškodily útoky dronů dva bombardéry Tu-95 na základně Engels u Saratova a cisternu a bombardér Tu-22M3 na letišti Ďagilevo u Rjazaně.

Témata:  Ruská armáda Bělorusko

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 18:45

Policie brzy uzavře případ Vrbětice. Rakušan řekl, že vyšetřování finišuje

Policie by v květnu mohla uzavřít vyšetřování explozí v muničních skladech ve Vrběticích. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) v nedělním vydání pořadu Otázky Václava Moravce potvrdil, že policejní vyšetřování finišuje. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy