Podle policie se ve druhém patře školy strhla hádka mezi studenty, během níž podezřelý vytáhl zbraň a začal střílet na svoje spolužáky. Tři z obětí převezli záchranáři do nemocnice, čtvrtá pak utrpěla jen lehčí zranění, byla ošetřena na místě a následně propuštěna. Z vyjádření není jasné, zda se jednalo o jednoho ze studentů nebo o dospělého. Podle policie byli dva lidé postřeleni a dva utrpěli blíže neurčená zranění.

Podle záběrů místní televize se ke škole sjela řada policejních a hasičských vozů a sanitek. Do školy následně vběhli policisté s puškami.

Podezřelý ze školy utekl a ujel autem, policie po něm v okolí pátrala několik hodin. Nakonec byl bez potyček zadržen a obviněn ze čtyřnásobného napadení s použitím zbraně.

Vedení školy nařídilo všem žákům a zaměstnancům, aby se zavřeli v učebnách a kancelářích. Školu navštěvuje dohromady asi 1900 studentů, které postupně převezly autobusy do nedalekého kulturního centra, kde si je vyzvedli rodiče.

Ke střeleckým incidentům na amerických školách dochází v posledních dvou desetiletích pravidelně, což hlasitě kritizují zastánci přísnějších zákonů na kontrolu zbraní. Veškeré pokusy o regulaci prodeje zbraní na federální úrovni však narážejí na hlasitý odpor konzervativců, kteří argumentují tím, že se jedná o právo garantované ústavou.

Ačkoliv dříve podobné incidenty otřásaly americkou společností, věnují se jim nyní povětšinou jen lokální média. Pozornost celostátních televizí získají až ve chvíli, kdy se jedná o masakry, jako například ve městě Parkland na Floridě, kde v roce 2018 zemřelo 17 lidí.