Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Při střelbě na škole v Texasu utrpěli zranění čtyři lidé, podezřelý je ve vazbě

Policie USA
Policie USA
Foto: Pixabay

Při střelbě na střední škole ve městě Arlington v Texasu byli zraněni čtyři lidé, tři studenti a jeden dospělý. Podezřelý střelec, kterým byl podle policie 18letý žák školy, z místa uprchl a pátrala po něm policie. Po několika hodinách se jej podařilo bez většího incidentu zadržet, informovala americká média.

Podle policie se ve druhém patře školy strhla hádka mezi studenty, během níž podezřelý vytáhl zbraň a začal střílet na svoje spolužáky. Tři z obětí převezli záchranáři do nemocnice, čtvrtá pak utrpěla jen lehčí zranění, byla ošetřena na místě a následně propuštěna. Z vyjádření není jasné, zda se jednalo o jednoho ze studentů nebo o dospělého. Podle policie byli dva lidé postřeleni a dva utrpěli blíže neurčená zranění.

Podle záběrů místní televize se ke škole sjela řada policejních a hasičských vozů a sanitek. Do školy následně vběhli policisté s puškami.

Podezřelý ze školy utekl a ujel autem, policie po něm v okolí pátrala několik hodin. Nakonec byl bez potyček zadržen a obviněn ze čtyřnásobného napadení s použitím zbraně.

Vedení školy nařídilo všem žákům a zaměstnancům, aby se zavřeli v učebnách a kancelářích. Školu navštěvuje dohromady asi 1900 studentů, které postupně převezly autobusy do nedalekého kulturního centra, kde si je vyzvedli rodiče.

Ke střeleckým incidentům na amerických školách dochází v posledních dvou desetiletích pravidelně, což hlasitě kritizují zastánci přísnějších zákonů na kontrolu zbraní. Veškeré pokusy o regulaci prodeje zbraní na federální úrovni však narážejí na hlasitý odpor konzervativců, kteří argumentují tím, že se jedná o právo garantované ústavou.

Ačkoliv dříve podobné incidenty otřásaly americkou společností, věnují se jim nyní povětšinou jen lokální média. Pozornost celostátních televizí získají až ve chvíli, kdy se jedná o masakry, jako například ve městě Parkland na Floridě, kde v roce 2018 zemřelo 17 lidí.

Témata:  USA střelba v USA

Související

Aktuálně se děje

19. listopadu 2025 17:28

Netflix ji má plné zuby, tak to zkouší jinde. Meghan chce získat pozornost Bezose

Vévodkyně Meghan Markle je označována za „mazanou byznysmenku“ a podle zpráv z Hollywoodu se nyní snaží získat pozornost miliardářského šéfa Amazonu, Jeffa Bezose, což přichází po sérii neúspěšných projektů na platformě Netflix. V Hollywoodu se živě diskutuje o tom, že se Meghan pokouší Bezose „profesionálně získat“.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Kate posílá zprávu po dokončení chemoterapie

Kate Middleton poprvé od oznámení rakoviny vystoupila veřejně

Princezna z Walesu Kate Middleton vystoupila v úterý 18. listopadu v centru Londýna s prvním projevem od chvíle, kdy v březnu 2024 oznámila světu svou diagnózu rakoviny. Stalo se tak u příležitosti Summitu o budoucí pracovní síle (Future Workforce Summit). Na této významné události představila další fázi své mise zaměřené na podporu dětí v raném věku.