Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Při střelbě v gay klubu v americkém Coloradu zahynulo pět lidí

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Při sobotní střelbě v nočním gay klubu v americkém městě Colorado Springs zahynulo pět lidí. Dalších 18 jich bylo zraněno, informoval dnes server CNN. Policie zadržela jednoho podezřelého, který je zraněný. K motivu se úřady zatím nevyjádřily.

Útočník střílel v nočním podniku Club Q, ve kterém se podle médií schází členové komunity LGBT+, v sobotu v noci místního času (noc na dnešek SEČ). Policisté obdrželi několik volání o pomoc, po kterých na místo dorazilo 11 sanitek. Další podrobnosti nejsou zatím známé.

"(Policie) uvnitř nalezla jednoho člověka, o kterém se domníváme, že je podezřelým," uvedla představitelka coloradské policie Pamela Castrová, podle kterého dotyčného ošetřují lékaři. Neupřesnila, jestli podezřelého zahrnuje do počtu zraněných lidí.

Club Q na facebooku vyjádřil soustrast obětem a jejich rodinám. "Tento nesmyslný útok na naši komunitu nás zdrtil," píše se v prohlášení.

Témata:  USA střelba v USA

Aktuálně se děje

13. července 2024 21:54

Bidenův nečekaný spojenec. Prezidentovu kandidaturu podpořil Sanders

Úřadujícího amerického prezidenta Joea Bidena, který v poslední době čelí kritice některých spolustraníků, překvapivě podpořil jeho někdejší politický soupeř Bernie Sanders. Senátor ze státu Vermont. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy