Při útoku nožem v newyorském Muzeu moderního umění (MoMA) byly zraněny dvě ženy. Jejich životy ale nejsou v ohrožení, uvedla americká média. Po útoku policie nechala vyklidit muzeum a vyzvala obyvatele, aby se okolí muzea vyhýbali.
Útok se stal v sobotu odpoledne místního času. Důvody útočníka a další okolnosti napadení policie vyšetřuje. Podle agentury AFP není jasné, zda policie již zadržela někoho podezřelého z útoku.
Podle policie útočil muž, který byl pravidelným návštěvníkem muzea. Jeho permanentní vstupenka byla ale v uplynulých dnech pozastavena kvůli problematickému chování.
Podle americké stanice NBC je zdravotní stav zraněných žen stabilní a nejsou v ohrožení života. Podle agentury AP jsou ženy zaměstnankyně muzea.
MoMA, které vzniklo v roce 1929, je považováno za vůbec první muzeum na světě specializující se na moderní umění. Patří k hlavním turistickým atrakcím v New Yorku.
Témata: USA
Související
19. srpna 2025 17:49
19. srpna 2025 8:53
18. srpna 2025 11:55
18. srpna 2025 8:23
15. srpna 2025 22:09
15. srpna 2025 19:05