Podle Londýna se Írán stal jedním z předních dodavatelů zbraní Rusku. "Rusko se snaží získat z Íránu více zbraní, a to včetně stovek balistických raket," uvedlo britské ministerstvo obrany. Podle něj je pravděpodobné, že ruské armádě docházejí zásoby balistických raket Iskander, které mají dostřel až 500 kilometrů. "Pokud se Rusku podaří dostat do služby velký počet íránských balistických raket, tak je pravděpodobně využije k pokračování a rozšíření útoků na kritickou infrastrukturu na Ukrajině," dodal Londýn.

Podle Washingtonu není však proud zbraní jednosměrný. Bezpečnostní mluvčí Bílého domu John Kirby v pátek večer uvedl, že by Rusko mohlo poskytnout Íránu nové systémy protivzdušné obrany či bojové letouny Su-35. "Tyto stíhačky výrazně posílí schopnosti íránských vzdušných sil vůči sousedům," řekl Kirby. Zároveň podle něj Moskva a Teherán připravují výstavbu výrobní linky na íránské drony v Rusku. Kirby se domnívá, že vztahy obou zemí se vyvíjejí směrem k "plně rozvinutému vojenskému partnerství".

Dodávky zbraní z Íránu v pátek popřel ruský vyslanec při OSN Něbenzja. "Ruskému vojensko-průmyslovému komplexu se daří a nepotřebuje žádnou pomoc," řekl diplomat, podle kterého naopak Ukrajině vojenský průmysl chybí a vede proto válku v zastoupení se západními zbraněmi.

Západní státy se domnívají, že Írán dodal stovky bezpilotních prostředků Rusku, které je používá pro útoky na Ukrajině. Prodejem těchto zbraní podle Západu porušuje Teherán rezoluci Rady bezpečnosti OSN z roku 2015, která Íránu zakazuje prodej rozvinutých vojenských technologií.