Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Sněmovní klub ODS vede Benda, vystřídal Stanjuru

Marek Benda
Marek Benda
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Předsedou sněmovního klubu ODS se ode dneška stal Marek Benda, první místopředsedkyní Eva Decroix. Vystřídali Zbyňka Stanjuru a Janu Černochovou, kteří míří do nové vlády Petra Fialy (ODS) na pozice ministrů financí a obrany. O změnách ve vedení frakce informovala ODS v tiskové zprávě. Klub o nich rozhodl již dříve.

"Naším úkolem bude vytvářet ochranu vládě před útoky opozice. Obecně zastávám stanovisko, že úspěšnost Sněmovny nemá být hodnocena podle množství přijatých rozhodnutí, ale spíše podle kvality," uvedl Benda.

Benda patří k nejdéle sloužícím zákonodárcům od sametové revoluce v roce 1989. Počátkem listopadu se stal novým předsedou pražské ODS.

Novým řadovým místopředsedou sněmovního klubu občanských demokratů se stal Libor Turek. Dalšími místopředsedy jsou Ivan Adamec, Jan Bauer a Jan Skopeček, jenž je také místopředsedou Sněmovny.

Témata:  ODS Marek Benda

Související

Aktuálně se děje

12. října 2025 11:26

Těžké chvíle prince Williama před kamerami. Řešila se sebevražda blízkého

Princ William se před kamerami dostal do emotivní situace, která na budoucího britského krále zjevně dolehla. Monarchie se totiž jeho prostřednictvím zapojuje do programu prevence sebevražd ve Velké Británii. Při té příležitosti si budoucí panovník promluvil se ženou, jejíž manžel si po rodinné tragédii vzal život. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy