reklama

Španělsko přistoupilo k zavedení koronavirových testů pro cestující z ciziny kvůli zhoršující se epidemické situaci v řadě zemí, z nichž mnohé už takové testy požadují. Nařízení vyjde ve čtvrtek v úředním věstníku a bude platné od 23. listopadu. Kanárské ostrovy, kde je epidemická situace v rámci Španělska výrazně lepší a kde ani neplatí nyní noční zákaz vycházení jako v ostatních regionech země, budou testy požadovat už od 14. listopadu.

Potvrzení o negativním testu PCR na koronavirus SARS-CoV-2 nebudou muset cestující do Španělska předkládat na letišti či na hranicích, ale budou je muset mít u sebe, aby je mohli kdykoli předložit. Testy nebudou smět být starší než 72 hodin před vstupem do Španělska.

Španělsko, které má asi 47 milionů obyvatel, patří mezi nejvíce postižené země v této pandemii. Dosud se tam potvrdilo téměř 1,4 milionu nakažených koronavirem, který se poprvé objevil před necelým rokem v Číně. V tomto údaji je Španělsko šesté na světě. V počtu úmrtí spojených s covidem-19, jichž eviduje necelých 40.000 je deváté ve světě.

reklama