Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Střelba na americké univerzitě. Policie hlásí dva mrtvé

Krimi, ilustrační fotografie
Krimi, ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Dva lidé byli dnes usmrceni a jeden zraněn při střelbě v areálu univerzity v texaském městě Commerce. Oznámila to místní policie.

Studenti a zaměstnanci se během incidentu ukrývali v učebnách. O důvodech střelby ani pachateli zatím nejsou žádné informace.

Univerzita zrušila výuku, okolí areálu, který leží asi sto kilometrů severovýchodně od Dallasu, obsadila policie. Postřelený student byl převezen do nemocnice.

Loni v říjnu byli v Commerce dva lidé zabiti a víc než deset dalších zraněno při střelbě, která propukla během oslavy Halloweenu. Studenti univerzity ji tehdy uspořádali mimo areál školy.

Témata:  USA policie USA střelba

Aktuálně se děje

23. srpna 2026 9:22

Marný boj s ebolou pokračuje. Epidemie je na území větším než Francie

Ebola již v Demokratické republice Kongo připravila o život více než 2500 lidí. Podle zástupců OSN se epidemie nadále šíří na další území a hrozí tak, že nemoc pronikne z Konga i do sousedních zemí. Pomoci zastavit šíření viru by mohla vakcína. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy