Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Střelec z coloradského gay klubu byl obviněn z pěti vražd a zločinů z nenávisti

Zbraně, ilustrační fotografie (Foto: Jay Rembert)
Zbraně, ilustrační fotografie (Foto: Jay Rembert)
Foto: unsplash.com

Střelce z gay klubu v americkém městě Colorado Springs státní zastupitelství obvinilo z pěti vražd a zločinů z nenávisti. Dvaadvacetiletý Anderson Lee Aldrich je podezřelý z toho, že v sobotu automatickou pušku zastřelil pět lidí a dalších 25 zranil, píše agentura AP.

Útočník střílel v nočním podniku Club Q, ve kterém se schází členové komunity LGBT+, v noci na neděli. Policie uvedla, že muž oblečený do neprůstřelné vesty a ozbrojený puškou AR-15 začal pálit ihned, jak do klubu vstoupil. Nejméně dvěma osobám se ho asi po minutě podařilo zastavit; jeden z hostů dokázal muži vytrhnout zbraň a srazit ho k zemi.

Motiv útočníka zůstává nejasný, policie uvedla, že podezřelý s vyšetřovateli nespolupracuje.

Muž stejného jména jako identifikovaný útočník byl podle policejních záznamů loni zatčen za to, že vyhrožoval své matce podomácku vyrobenou bombou. Policii se tehdy nakonec vzdal.

Témata:  střelba v USA USA

Aktuálně se děje

14. července 2024 10:26

Netanjahu: Izrael zatím neví, jestli útok nepřežili velitelé Hamásu

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu na sobotní tiskové konferenci řekl, že stále není jasné, zdali se armádě při sobotním útoku v Pásmu Gazy podařilo zlikvidovat dva velitele militantního hnutí Hamás. Informoval o tom server Times of Israel

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy