Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Střelec z univerzity v Charlotte nebude popraven. Matka oběti mu posílá drsný vzkaz

Věznice
Věznice
Foto: Pixabay

K doživotnímu vězení bez možnosti předčasného propuštění byl dnes odsouzen střelec, který na univerzitě v Charlotte v americké Severní Karolíně v dubnu zabil dva studenty a čtyři zranil. Trestu smrti mladík unikl, protože se k činu přiznal, informovala agentura Reuters.

Trystan Andrew Terrell (22) se přiznal k vraždě dvou lidí a pokusu o vraždu dalších čtyř. Dohoda na zmírnění trestu na doživotí, ale rozhněvala některé z příbuzných obětí.

Matka jedné z obětí Julie Parlierová řekla se slzami v očích u soudu "ať shnije v pekle" s dodala, že se pachatel měl raději sám zastřelit než zabít jejího devatenáctiletého syna. Advokát odsouzeného uvedl, že jeho klient měl vývojové problémy.

Terrell začal střílet v učebně. Jedenadvacetiletý Riley Howell se Terrellovi postavil, což později umožnilo policistům útočníka rychle odzbrojit. Howell byl však postřelen a nepřežil. Připisuje se mu ale záchrana životů dalších zhruba 50 studentů, kteří byli ve třídě.

Terrell u soudu řekl, že pokud by se vrátil v čase, neudělal by to. "Je mi to líto, udělal jsem chybu," řekl.

Témata:  střelba v USA USA trest smrti

Aktuálně se děje

14. července 2024 9:31

Světoví politici reagují na atentát na Trumpa. Ozval se i Babiš či Rakušan

Politické rozdíly stranou – na atentát proti Donaldu Trumpovi reagovali zahraniční politici ze všech koutů světa. Vyjadřují zneklidnění a znechucení nad útokem, zároveň však úlevu nad tím, že je kandidát v pořádku. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy