Střelba podle Pazena začala kolem 17:00 místního času (01:00 SEČ) poblíž centra Denveru. Podezřelý tam zabil dvě ženy a poranil dalšího muže. Následně z místa ujel autem a zastřelil dalšího muže u nedalekého parku.

Policie pak dostala hlášení o dalším střílení v nedaleké čtvrti, za kterým podle ní stál stejný člověk, tentokrát však nebyl nikdo zraněn.

Policisté o něco později nalezli auto, které podle nich patřilo střelci a začali vozidlo pronásledovat. Následovala přestřelka z jedoucích aut, při níž podezřelý poškodil policejní vůz a ujel do předměstí Lakewood, které leží jihozápadně od centra Denveru.

Tam kolem 18:00 místního času (02:00 SEČ) dostala policie hlášení o střelbě v jednom z tamních podniků, kde zemřela čtvrtá oběť, řekl mluvčí lakewoodské policie John Romero. Střelec dál unikal policii, která se snažila zastavit jeho vozidlo, nakonec vystoupil a na útěku dál pálil na policisty. Schoval se do blízkého hotelu, kde postřelil recepčního.

Následovala další přestřelka s policií, střelec při ní zasáhl jednoho ze strážců zákona, ten kvůli zraněním musel později podstoupit operaci. Podezřelý byl nakonec zastřelen, policie však zatím neví jistě, zda jej zabil některý z jejích příslušníků, řekl Romero, aniž by podezřelého identifikoval. "Domníváme se, že se jednalo o osobu, která stojí za touto řadou velice násilných činů," prohlásil šéf denverské policie Pazen.

"Je období svátků. Takovéhle řádění není pro naši komunitu normální," řekl Pazen. "Nesmíme ztratit ze zřetele oběti, lidi, kteří stále bojují o svoje životy, včetně jednoho lakewoodského policisty," dodal.