Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Tragéde na Sicílii: Výbuch rozmetal továrnu na pyrotechniku, pět mrtvých

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Radek Sycha, EuroZprávy.cz

Pět lidí zemřelo a další dvě osoby utrpěly zranění při explozi v podniku vyrábějícím zábavní pyrotechniku na italské Sicílii. Neštěstí se stalo ve středu odpoledne ve městě Barcellona Pozzo di Gotto v provincii Messina. Informovala o tom agentura ANSA.

Obětí dvou explozí, po nichž následoval požár a jejichž příčina zatím není jasná, se stali čtyři zaměstnanci malé firmy. Při neštěstí zemřela i jedenasedmdesátiletá manželka majitele podniku, který vyrábí zábavní pyrotechniku a organizuje i představení s ohňostroji.

?Esplosione in un deposito di fuochi d'artificio a #BarcellonaPozzoDiGotto in provincia di Messina che ha causato un enorme incendio. Tre i morti, tra cui una donna di 71 anni. Ci sarebbero feriti gravi. Al lavoro sul posto diverse squadre di @emergenzavvf. Aggiornamenti nei #GR pic.twitter.com/6OFDUXxapN

— Rai Radio1 (@Radio1Rai) November 20, 2019

Sedmatřicetiletý syn majitele firmy byl při neštěstí vážně zraněn a záchranáři ho převezli do nemocnice v Palermu.

Zaměstnanci firmy, která fungovala deset let, připravovali zboží na novoroční oslavy. Ty v Itálii a zejména na Sicílii tradičně provází ohňostroje a petardy, které mají odhánět zlé duchy. Právě v Itálii vymysleli v 16. století barevné ohňostroje, uvedla agentura AFP.

Témata:  exploze Sicílie neštěstí ohňostroje

Aktuálně se děje

17. května 2024 19:50

Třináct zemí vyzvalo Izrael, aby neprováděl rozsáhlou ofenzivu ve městě Rafáh

Třináct zemí, včetně sedmi členů Evropské unie, vyzvalo Izrael, aby neprováděl rozsáhlou ofenzivu ve městě Rafáh na jihu Pásma Gazy a umožnil dovoz humanitární pomoci na toto palestinské území přes všechny dostupné přechody. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy