Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Tragédie v Chorvatsku: Holčička vypadla z tobogánu

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Oblíbené letovisko Lopar na ostrově Rab se stalo dějištěm otřesné tragédie. V úterý odpoledne zde po pádu z vodního tobogánu v aquaparku zemřela teprve dvouletá holčička německé národnosti. Podle informací portálu 24sata se neštěstí stalo, když se dítě sjíždělo tobogánem společně se svým otcem.

Dítě údajně vypadlo otci z náruče z velké výšky a dopadlo na betonový podklad. Otec, jak popsali svědci, opakovaně volal o pomoc a zoufale prohlašoval: „Nic se mě neptejte… moje dcera umírá!“ Mezi prvními, kdo přispěchali na pomoc, byly dvě turistky z České republiky.

Policie Primorsko-goranské župy potvrdila, že zraněné dítě bylo po nehodě transportováno vrtulníkem do Klinického nemocničního centra v Rijece. Navzdory veškeré poskytnuté lékařské péči však holčička svým zraněním bohužel podlehla.

Policie v současné době ve spolupráci se všemi příslušnými službami a institucemi intenzivně vyšetřuje okolnosti a fakta vedoucí k této tragické události. Do zásahu na Rabu se zapojili i hasiči, kteří se třemi vozidly zabezpečili místo pro přistání vrtulníku.

Témata:  Chorvatsko koupaliště

Související

Aktuálně se děje

18. října 2025 21:01

18. října 2025 17:02

Konvičková promluvila o kruté prognóze. Proč je její nemoc tak obtížně léčitelná?

Zpěvačka Markéta Konvičková, kterou si veřejnost pamatuje jako mladou dívku ze soutěže SuperStar, už šest let svádí boj se vzácným onkologickým onemocněním. Následky léčby a nemoci se viditelně projevují, způsobují hubnutí a nepřirozené tmavnutí pokožky. Onemocnění zpěvačku doslova proměňuje před očima.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy